Týden pro krajinu na Kapli 2021


14. Srpen 2021 (Sobota) - 21. Srpen 2021 (Sobota)

Olomoucký kraj

Kaple

Týdny pro les a divočinu

vratná záloha
2000Kč
Samozřejmě si uvědomujeme, že uvedená částka zálohy nepatří mezi nejnižší a že pro každého není možné na několik týdnů postrádat dva tisíce ze svého rozpočtu. Pokud by tedy pro Vás zaplacení vratné zálohy mělo být přílišnou finanční zátěží, neváhejte se nám ozvat, ať se můžeme domluvit na individuálním řešení. Určitě totiž nechceme, aby vratná záloha, jež nám slouží primárně jako potvrzení zájmu o akci, zároveň vedla k diskriminaci na základě ekonomických podmínek.


Mezi poli na Hané je krásný remíz. Opuštěný kousek přírody zarostl borovicemi, které uschly a postupně se sem vrátily i další stromy a s nimi život: rostou tu listnáče, do jezírka poblíž se vrátila voda, létají nad ní vážky a louky přetékají hmyzem. Během týdne budeme pečovat o to, aby se místo podařilo ještě víc zútulnit a vrátit přírodě. A také se dostaneme na řadu procházek a výletů.

Mezi poli na Hané u Prostějova se rozprostírá jen několik neobyčejně hezkých remízů, které unikly intenzivnímu zemědělství. Stalo se to kvůli tomu, že v nich na povrch vycházejí horniny, které se zde usadily před miliony let, v době, kdy zde bylo moře. Dodnes se tu tak nacházejí zkameněliny - ale nejen ony. I odpadky, kterými se remíz zavezl před několika desetiletími. Skládka je již delší dobu revitalizovaná, na ní vysazené borovice ale umírají.Proto se pustíme do obnovy lesa v rámci oplocenky, přiložíme ruku k opravě další přírodní oplocenky z větví.

Tento Týden pro krajinu vznikl díky finanční podpoře Evropské unie. Za jeho obsah je zodpovědné výhradně Hnutí DUHA a nemusí nutně reflektovat stanoviska Evropské unie.
Týdny pro krajinu jsou podpořeny i dárci Hnutí DUHA a Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Supported by European Outdoor Conservation Association.
Alt
  • oprava a obnova oplocenek
  • čištění přírodního jezírka
  • kosení 
  • součástí programu je také celodenní pěší odborná exkurze, přednášky a diskuze
Pracovní oblečení a obuv (i do deště vč. holínek), pláštěnku, pracovní rukavice, repelent, láhev na vodu, batoh do terénu a další vaše nezbytnosti (podrobnosti dostanete po přihlášení na turnus). Počítejte s tím, že při práci se namočíte a ušpiníte :)
  • ubytování bude přímo na místě v dřevěném přístřešku ve vlastních spacácích
  • spokojit se bude třeba se suchým záchodem
  • na místo dovezeme pitnou vodu
Od vlaku v obci Kaple-Čelechovice na Hané je to do kilometru po prašné cestě směrem na kopec Kosíř.
  • vydatná bezmasá strava
  • budete se podílet na její přípravě
V případě dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku Týdnů pro krajinu Sáru Hájkovou: tydnyprodivocinu@hnutiduha.cz