Alt

Týden pro krajinu na Šumavě 2021


7. Srpen 2021 (Sobota) - 14. Srpen 2021 (Sobota)

Jihočeský kraj

Národní park Šumava – Stožecko, Volarsko

Týdny pro les a divočinu

vratná záloha
2000Kč
Samozřejmě si uvědomujeme, že uvedená částka zálohy nepatří mezi nejnižší a že pro každého není možné na několik týdnů postrádat dva tisíce ze svého rozpočtu. Pokud by tedy pro Vás zaplacení vratné zálohy mělo být přílišnou finanční zátěží, neváhejte se nám ozvat, ať se můžeme domluvit na individuálním řešení. Určitě totiž nechceme, aby vratná záloha, jež nám slouží primárně jako potvrzení zájmu o akci, zároveň vedla k diskriminaci na základě ekonomických podmínek.


Co se vám vybaví při slově Šumava? Rašeliniště a slatě, nekonečné lesy nebo kvetoucí louky? Přihlaste se na turnus Týdnů pro krajinu tam, kde se mlhy povalují podezřele nízko nad černými tůněmi a bažinami. Pomozte přímo v srdci Národního parku Šumava s obnovou těchto vzácných území.

Donekonečna rostoucí rostliny rašeliníku pod sebou kupí nerozloženou rašelinu nasáklou vodou a vytváří tak domov pro řadu vzácných druhů rostlin i živočichů. Na mnohých místech byla v minulosti rašeliniště poškozena těžbou nebo nevhodnými hospodářskými zásahy, zejména odvodňováním - přijeďte jim pomoci.

Tento Týden pro krajinu vznikl díky finanční podpoře Evropské unie. Za jeho obsah je zodpovědné výhradně Hnutí DUHA a nemusí nutně reflektovat stanoviska Evropské unie.
Týdny pro krajinu jsou podpořeny i dárci Hnutí DUHA a Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Supported by European Outdoor Conservation Association.
Alt
  • zahrazování odtokových kanálů v rašeliništi
  • stavění hrází a jejich zasypávání půdou
  • přenos rašeliníků
  • součástí programu je také celodenní pěší odborná exkurze, přednášky a diskuze
Pracovní oblečení a obuv (i do deště vč. holínek), pláštěnku, pracovní rukavice, repelent, láhev na vodu, batoh do terénu a další vaše nezbytnosti (podrobnosti dostanete po přihlášení na turnus). Počítejte s tím, že při práci se namočíte a ušpiníte :)
  • ubytování České Žleby
  • v budově je elektřina i voda, včetně teplé
Od vlaku ve Stožci je to do 4 km po málo frekventované silnici nebo cca 4,5 km po turistických značkách.
  • vydatná bezmasá strava
  • budete se podílet na její přípravě
V případě dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku Týdnů pro krajinu Sáru Hájkovou: tydnyprodivocinu@hnutiduha.cz