Týden pro krajinu v Albrechticích 2021


10. Červenec 2021 (Sobota) - 17. Červenec 2021 (Sobota)

Moravskoslezský kraj

Albrechtice v Jeseníkách, Moravskoslezský kraj

Týdny pro les a divočinu

vratná záloha
2000Kč
Samozřejmě si uvědomujeme, že uvedená částka zálohy nepatří mezi nejnižší a že pro každého není možné na několik týdnů postrádat dva tisíce ze svého rozpočtu. Pokud by tedy pro Vás zaplacení vratné zálohy mělo být přílišnou finanční zátěží, neváhejte se nám ozvat, ať se můžeme domluvit na individuálním řešení. Určitě totiž nechceme, aby vratná záloha, jež nám slouží primárně jako potvrzení zájmu o akci, zároveň vedla k diskriminaci na základě ekonomických podmínek.


Společně se budeme snažit o to, abychom ochránili současné porosty opravami oplocenek, budováním individuální ochrany stromů. Zaměříme se i na ochranu cenného bezlesí, z něhož budeme odstraňovat netýkavku. Neopomineme ani ruční přípravu půdy pro budoucí přirozené zmlazení ze semen stromů. A vy budete u toho a přispějete k obnově lesa do jeho přirozenější podoby.

Společně se budeme snažit o to, aby v nejnapadenějších místech dostala šanci bříza a další přípravné dřeviny. Například bříza se dobře šíří zapichováním větví do země, díky kterým pak vzejde další pokolení. A vy budete u toho a přispějete obnově lesa do jeho přirozenější podoby.

Tento Týden pro krajinu vznikl díky finanční podpoře Evropské unie. Za jeho obsah je zodpovědné výhradně Hnutí DUHA a nemusí nutně reflektovat stanoviska Evropské unie.
Týdny jsou podpořeny i dárci Hnutí DUHA.

Supported by European Outdoor Conservation Association.

 
Alt

 
  • rozšiřování břízy a dalších dřevin, které pomohou lesu přežít
  • ochrana stromků, případně i oprava oplocenek
  • botanická a zoologická pozorování
  • večery strávíme diskusemi a besedami a dalším ekologicky zaměřeným programem
Pracovní oblečení a obuv (i do deště vč. holínek), pláštěnku, pracovní rukavice, repelent, láhev na vodu, batoh do terénu a další vaše nezbytnosti (podrobnosti dostanete po přihlášení na turnus).
Na místo se dostanete autobusem nebo vlakem.
  • vydatná, bezmasá
  • bude poskytnuta v místě
V případě dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku Týdnů pro krajinu Sáru Hájkovou: tydnyprodivocinu@hnutiduha.cz