Týden pro krajinu v Kaleticích 2021


3. Červenec 2021 (Sobota) - 10. Červenec 2021 (Sobota)

Jihočeský kraj

Osada Kaletice, obec Radomyšl, Strakonicko

Týdny pro les a divočinu

vratná záloha
2000Kč
Samozřejmě si uvědomujeme, že uvedená částka zálohy nepatří mezi nejnižší a že pro každého není možné na několik týdnů postrádat dva tisíce ze svého rozpočtu. Pokud by tedy pro Vás zaplacení vratné zálohy mělo být přílišnou finanční zátěží, neváhejte se nám ozvat, ať se můžeme domluvit na individuálním řešení. Určitě totiž nechceme, aby vratná záloha, jež nám slouží primárně jako potvrzení zájmu o akci, zároveň vedla k diskriminaci na základě ekonomických podmínek.


I smrková monokultura se může změnit v rozmanitý divoký les. A když přijde kůrovcová kalamita a smrků přežívá už jen pár, je nejvyšší čas podpořit vznik různorodého lesa. Právě na tom se s námi budete podílet.

Jeden malý lesní pozemek u obce Radomyšl na Strakonicku hledá cestu k rozmanitosti a vaše práce mu v tom může pomoci. Namísto chemie, která se běžně v lesích používá, použijme společně své ruce. Vnímejme rytmy lesa a učme se. V lese budeme především pomáhat mladým stromečkům, které zahlušuje plevel. Budeme stavět a opravovat oplocenky, pečovat o ovocné stromy na mezi a připravovat les na podzimní výsadbu. Budeme plánovat další rozvoj lesa a jeho schopnost navázat na přirozené procesy.
 
Tento Týden pro krajinu vznikl díky finanční podpoře Evropské unie. Za jeho obsah je zodpovědné výhradně Hnutí DUHA a nemusí nutně reflektovat stanoviska Evropské unie.
Týdny pro krajinu jsou dále podpořeny dárci Hnutí DUHA a Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Supported by European Outdoor Conservation Association.
Alt
  • ochrana stromků proti různým plevelům neboli buřeni
  • stavba a oprava oplocenek
  • botanická a zoologická pozorování
  • výlet do divokého národního parku Bavorský les
  • večer besedy a další ekologicky zaměřený program
Spacák, karimatka, pracovní oblečení a obuv (i do deště), rukavice, repelent, láhev na vodu, batoh do terénu a další vaše nezbytnosti (podrobnosti dostanete po přihlášení na turnus).
  • chalupa u lesa přímo v osadě Kaletice
Chalupa je u lesa přímo v osadě Kaletice u Radomyšle, nedaleko Strakonic, pěšky od autobusové zastávky v Radomyšli je to 1,6 km, tedy asi 20 minut.
  • vydatná bezmasá strava
  • budete se podílet na její přípravě
V případě dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku Týdnů pro krajinu Sáru Hájkovou: tydnyprodivocinu@hnutiduha.cz