Alt

Týden pro krajinu v Kutinách


24. Červenec 2021 (Sobota) - 31. Červenec 2021 (Sobota)

Jihomoravský kraj

Lubné - Kutiny, Jihomoravský kraj

Týdny pro les a divočinu

vratná záloha
2000Kč
Samozřejmě si uvědomujeme, že uvedená částka zálohy nepatří mezi nejnižší a že pro každého není možné na několik týdnů postrádat dva tisíce ze svého rozpočtu. Pokud by tedy pro Vás zaplacení vratné zálohy mělo být přílišnou finanční zátěží, neváhejte se nám ozvat, ať se můžeme domluvit na individuálním řešení. Určitě totiž nechceme, aby vratná záloha, jež nám slouží primárně jako potvrzení zájmu o akci, zároveň vedla k diskriminaci na základě ekonomických podmínek.


Prudké údolí řeky Libochovky se severně od Brna v krajině Tišnovska stýká s potokem nazvaným Halda. Zdejší skály znají trampové, horolezci, ale i obdivovatelé železničních viaduktů a přírody. Se zdejší krajiny se rychle ztrácí smrky i borovice. V rámci týdne budeme připravovat kus lesa na oteplení, začneme s přírodě blízkou oplocenkou a vzácným druhům rostlin pomůžeme odstraněním náletů.

Během Týdne se budeme věnovat zvýšení šance pionýrských a zpevňujících dřevin na přežití. Velký problém pro jejich dobrý vývoj totiž představují vysoké stavy zvěře, budeme proto mimo jiné pracovat na tvorbě oplocenky. Další práce nás čeká v odstranění náletu na květnatých kamenitých výchozech, obnově základů srubu, při kosení louky a péči o staré ovocné stromy.

Tento Týden pro krajinu vznikl díky finanční podpoře Evropské unie. Za jeho obsah je zodpovědné výhradně Hnutí DUHA a nemusí nutně reflektovat stanoviska Evropské unie.
Týdny pro krajinu jsou podpořeny i dárci Hnutí DUHA.

Supported by European Outdoor Conservation Association.


 
Alt
Alt

 
  • podpora pionýrských dřevin
  • výstavba přírodní oplocenky
  • kosení luk
  • odstraňování náletu z přírodních lokalit
Pracovní oblečení a obuv (i do deště vč. holínek), pláštěnku, pracovní rukavice, repelent, pokrývka hlavy proti slunci, láhev na vodu, batoh do terénu a další vaše nezbytnosti (podrobnosti dostanete po přihlášení na turnus).
  • v budově přímo na místě, ve vlastním spacáku na karimatce či matraci
Vlakem do obce Řikonín, následně 3 kilometry pěšky podél trati.
  • vydatná bezmasá strava
  • bude poskytnuta v místě
V případě dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku Týdnů pro krajinu Sáru Hájkovou: tydnyprodivocinu@hnutiduha.cz