Alt

Týden pro les a divočinu Lesní správa Rumburk 2020 (ve spolupráci s Lesy České republiky)


11. Červenec 2020 (Sobota) - 18. Červenec 2020 (Sobota)

Ústecký kraj

Dolní Chřibská, LS Rumburk, Ústecký kraj

Týdny pro les a divočinu


Lesy v okolí Rumburku jsou krásné, ale podobně jako většina lesů v Česku mají i své potíže. Na tomto Týdnu dostanete možnost přispět ke zlepšení jejich stavu, třeba tvorbou oplocenek a ochranou sazenic.

V rámci Týdne se budeme věnovat zvýšení šance pionýrských a zpevňujících dřevin na přežití. Velký problém pro jejich dobrý vývoj totiž představují vysoké stavy zvěře, budeme proto mimo jiné pracovat na tvorbě oplocenek a ochraně sazenic.

Tento Týden je pořádán ve spolupráci s Lesy ČR. Týdny pro les a divočinu jsou podpořeny dárci Hnutí DUHA a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Tento projekt je financován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
 
  • podpora pionýrských dřevin
  • výstavba oplocenek
  • individuální ochrana sazenic před zvěří
  • potlačování invazních druhů dřevin
Pracovní oblečení a obuv (i do deště vč. holínek), pláštěnku, pracovní rukavice, repelent, pokrývka hlavy proti slunci, láhev na vodu, batoh do terénu a další vaše nezbytnosti (podrobnosti dostanete po přihlášení na turnus).
Bydlet budete přímo poblíž pracovních lokalit se zajištěným vybavením.Autobusem se dostanete přímo do obce Dolní Chřibská.
  • vydatná bezmasá strava
  • bude poskytnuta v místě
V případě dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku Týdnů pro les a divočinu Kateřinu Mášovou: tydnyprodivocinu@hnutiduha.cz.