Alt

Týden pro les a divočinu v Albrechticích


17. Srpen 2019 (Sobota) - 24. Srpen 2019 (Sobota)

Moravskoslezský kraj

Město Albrechtice v Jeseníkách

Týdny pro les a divočinu


Lesy na Bruntálsku patří k vůbec těm nejzasaženějším nynějším odumíráním smrku, který byl vysázený do podmínek, které mu nevyhovují. Na Albrechticku je ale zároveň i celá řada míst, kde smrkové lesy byly doplňované břízou, buky a dalšími dřevinami a tyto porosty mají výrazně lepší šanci na přežití. Na tuto dobrou tradici navážeme.

Budeme se společně snažit o to, aby v místech, která jsou nyní nejvíce zasažená, dostala šanci bříza a další přípravné dřeviny. Bříza se dobře šíří zapichováním větví do země, díky kterým pak vzejde další pokolení. Pomozte s námi obnově lesa do jeho přirozenější podoby.
 
Týdny pro divočinu jsou podpořeny dárci Hnutí DUHA,  Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvem životního prostředí ČR a Ministerstvem vnitra ČR.
 
Alt
  • rozšiřování břízy a dalších dřevin, které pomohou lesu přežít
  • ochrana stromků, případně i oprava oplocenek
  • botanická a zoologická pozorování
  • večery strávíme diskusemi a besedami a dalším ekologicky zaměřeným programem
Pracovní oblečení a obuv (i do deště vč. holínek), pláštěnku, pracovní rukavice, repelent, láhev na vodu, batoh do terénu a další vaše nezbytnosti (podrobnosti dostanete po přihlášení na turnus).
  • vydatná bezmasá strava
  • bude poskytnuta v místě
V případě dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku Týdnů pro les a divočinu Gabrielu Šťastnou: tydnyprodivocinu@hnutiduha.cz.