Týden pro les a divočinu v Albrechticích 2020


25. Červenec 2020 (Sobota) - 1. Srpen 2020 (Sobota)

Moravskoslezský kraj

Albrechtice v Jeseníkách, Moravskoslezský kraj

Týdny pro les a divočinu


KAPACITA BYLA NAPLNĚNA!
Lesy na Bruntálsku patří k těm vůbec nejzasaženějším nynějším odumíráním smrku, který byl vysázený do nevyhovujících podmínek. Na Albrechticku je ale i celá řada míst, kde byly smrkové lesy doplňované břízou, buky a dalšími dřevinami a tyto porosty mají výrazně lepší šanci na přežití. Na tuto dobrou tradici navážeme.

Společně se budeme snažit o to, aby v nejnapadenějších místech dostala šanci bříza a další přípravné dřeviny. Například bříza se dobře šíří zapichováním větví do země, díky kterým pak vzejde další pokolení. A vy budete u toho a přispějete obnově lesa do jeho přirozenější podoby.

Týdny pro les a divočinu jsou podpořeny dárci Hnutí DUHA a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Tento projekt je financován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Alt
  • rozšiřování břízy a dalších dřevin, které pomohou lesu přežít
  • ochrana stromků, případně i oprava oplocenek
  • botanická a zoologická pozorování
  • večery strávíme diskusemi a besedami a dalším ekologicky zaměřeným programem
Pracovní oblečení a obuv (i do deště vč. holínek), pláštěnku, pracovní rukavice, repelent, láhev na vodu, batoh do terénu a další vaše nezbytnosti (podrobnosti dostanete po přihlášení na turnus).
Na místo se dostanete autobusem nebo vlakem
  • vydatná, bezmasá
  • bude poskytnuta v místě
V případě dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku Týdnů pro les a divočinu Kateřinu Mášovou: tydnyprodivocinu@hnutiduha.cz