Týden pro les a divočinu ve Městě Albrechtice 2020 (ve spolupráci s Lesy České republiky)


18. Červenec 2020 (Sobota) - 25. Červenec 2020 (Sobota)

Moravskoslezský kraj

Albrechtice v Jeseníkách, Moravskoslezský kraj

Týdny pro les a divočinu


KAPACITA BYLA NAPLNĚNA!
Okolí Města Albrechtice patří mezi místa nejvíce zasažené rozpadem smrkových monokultur. K rozpadu těchto klimaticky nevhodných porostů zde dochází již řadu let, zdejší lesníci tak mají bohaté zkušenosti s tím, jak mu čelit a lesy připravovat na změnu klimatu. A rádi se s vámi o ně podělí.

Během Týdne pro les si vyzkoušíte, jaké to je obnovovat kalamitní holiny pionýrskými dřevinami, chránit a pozorovat les. Během večerů pak přijdou na řadu diskuse s lesníky a místními odborníky.

Tento Týden je pořádán ve spolupráci s Lesy ČR. Týdny pro les a divočinu jsou podpořeny dárci Hnutí DUHA a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Tento projekt je financován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Alt
  • rozšiřování břízy a dalších dřevin, které pomohou lesu přežít
  • ochrana stromků, případně i oprava oplocenek
  • botanická a zoologická pozorování
  • večery strávíme diskusemi a besedami a dalším ekologicky zaměřeným programem
Pracovní oblečení a obuv (i do deště vč. holínek), pláštěnku, pracovní rukavice, repelent, pokrývku hlavy proti slunci, láhev na vodu, batoh do terénu a další vaše nezbytnosti (podrobnosti dostanete po přihlášení na turnus).
Na místo se dostanete autobusem nebo vlakem
  • vydatná, bezmasá
  • bude poskytnuta v místě
V případě dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku Týdnů pro les a divočinu Kateřinu Mášovou: tydnyprodivocinu@hnutiduha.cz