Alt

Víkend pro les a divočinu v Kaleticích


2. Listopad 2018 (Pátek) - 4. Listopad 2018 (Neděle)

Jihočeský kraj

osada Kaletice, obec Radomyšl, 6 km severně od Strakonic

Týdny pro les a divočinu


I smrková monokultura se může změnit v rozmanitý divoký les. A s námi se na to budete nejen dívat, ale také se na tom budete sami podílet.
Jeden malý lesní pozemek u obce Radomyšl na Strakonicku hledá cestu k rozmanitosti a právě vaše práce mu v tom může pomoci. Namísto chemie, která se běžně v lesích používá, použijme společně své ruce. Vnímejme rytmy lesa a učme se.

I smrková monokultura se může změnit v v rozmanitý divoký les. A s námi se na budete nejen dívat, budete se na tom sami podílet. Jeden malý lesní pozemek u obce Radomyšl na Strakonicku hledá cestu k rozmanitosti a právě vaše práce mu v tom může pomoci. Namísto chemie, která se běžně v lesích používá, použijme společně své ruce. Vnímejme rytmy lesa a učme se.

V lese budeme především pomáhat mladým stromečkům, které zahlušuje plevel. Budeme stavět a opravovat oplocenky, pečovat o ovocné stromy na mezi a připravovat les na podzimní výsadbu, podle počasí i sami sázet. Budeme plánovat další rozvoj lesa a jeho schopnost navázat na přirozené procesy.
  • ochrana stromků proti různým plevelům neboli buřeni
  • stavba a oprava oplocenek
  • výsadba dubů, buků, habrů a lip
  • botanická a zoologická pozorování
  • ochrana stromků proti okusu přemnoženou srnčí zvěří
Spacák, karimatka, pracovní oblečení a obuv (i do deště), rukavice, repelent, láhev na vodu, batoh do terénu a další vaše nezbytnosti (podrobnosti dostanete po přihlášení na turnus).
chalupa u lesa přímo v osadě Kaletice
  • vydatná, bezmasá
  • budete se podílet na její přípravě
V případě dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku Gabrielu Šťastnou: tydnyprodivocinu@hnutiduha.cz.