Víkend pro les a divočinu v Kaleticích


22. Listopad 2019 (Pátek) - 24. Listopad 2019 (Neděle)

Jihočeský kraj

osada Kaletice, obec Radomyšl, 6 km severně od Strakonic

Týdny pro les a divočinu


I smrková monokultura se může změnit v rozmanitý divoký les. S námi se budete nejen dívat, budete se na jeho proměně sami podílet. Jeden malý lesní pozemek u obce Radomyšl na Strakonicku hledá cestu k rozmanitosti a právě vaše práce mu v tom může pomoci. Namísto chemie, která se běžně v lesích používá, použijeme společně své ruce. Podpoříme další rozvoj lesa a jeho schopnost navázat na přirozené procesy.

I smrková monokultura se může změnit v rozmanitý divoký les. S námi se budete nejen dívat, budete se na jeho proměně sami podílet. Jeden malý lesní pozemek u obce Radomyšl na Strakonicku hledá cestu k rozmanitosti a právě vaše práce mu v tom může pomoci. Namísto chemie, která se běžně v lesích používá, použijeme společně své ruce. Vnímejme rytmy lesa a učme se.

Na víkendech pro divočinu budeme především připravovat les na podzimní výsadbu a stromky i sázet. Podpoříme další rozvoj lesa a jeho schopnost navázat na přirozené procesy.
  • příprava lesa na výsadbu stromů
  • výsadba dubů, buků, habrů a lip
Spacák, karimatka, pracovní oblečení a obuv (i do deště), rukavice, repelent, láhev na vodu, batoh do terénu a další vaše nezbytnosti (podrobnosti dostanete e-mailem před akcí).
Ve spacácích a na karimatkách v chalupě u lesa přímo v osadě Kaletice
  • vydatná, bezmasá
  • budete se podílet na její přípravě
Přihlašovat se můžete kontaktováním vedoucího Pavla Štorcha: pavel.storch@email.cz. Obracejte se na něj i s případnými dotazy.